Distriktsmøtet 2021 gjennomført

Distriktsmøtet 2021 gjennomført

Publisert av Svein Andrésen den 17.04.21. Oppdatert 02.05.21.

Distriktsmøtet i vårt distrikt (104B) ble gjennomført digitalt (på Teams) lørdag 17. april. Til tross for noen få utfordringer ble møtet greit gjennomført under ledelse av dirigentene Kjell Børresen og Jan Olav Hagen.

Endelig protokoll fra Distriktsmøtet finner du på Gnist under Distriktsmøte (oppdatert 02.05.2021) 

Inkludert Distriktsrådets representanter var det flere enn 100 deltakere på møtet.

Distriktsmøtets saker ble behandlet i henhold til oppsatt saksliste. Regnskap, budsjett, rapporter og handlingsplaner samt innkomne forslag ble gjennomgått og håndtert.

Distriktsguvernør Anne Kathrine Fossum innledet møtet, men overlot gjennomføringen til møtelederne. 

Valgene ble også gjennomført digitalt der det skulle til. 

Tillitsvalgte i 104B fra 1. juli 2021

DG         Jonny Haugseth, LC Engerdal-Rendalen
VDG 1   Kjell Enerhaug, LC Ålesund/Vegsund
VDG 2   Gunnar Aasvangen, LC Årnes
IPDG      Anne Kathrine Fossum, LC Nes Hedmark
DK          Øystein Tveit, LC Åsnes
DS          Anne Kathrine Fossum, LC Nes Hedmark
GMT      Inger Petrine Valseth, LC Ørsta/ Ørstenvik
GLT        Ole Bjørn Hasli, LC Lunner
GST        Kari Smedstad, LC Ringebu
IRC         Ole Romslo Traasdahl, LC Vågå
ITC         Åge Walther Larsen, LC Storhamar
NAC       Tore Stenseth, LC Løten
PRC        Svein Andrésen, LC Ålesund/Borgund
YEC        Harald Røtterud, LC Årnes 

Lovkomite
Jan Olav Hagen, LC Ullensaker (leder)
Jon Gimmestad, LC Sandane
Erik Braadland, LC Gausdal         

 

Valgkomite       
Kjell Enerhaug, LC Ålesund/Vegsund (observatør)
Helmut Färber, LC Vestre Toten
Peder Naalsund d. y., LC Ålesund/Borgund
Kjell Børresen, LC Vang

Soneledere

SL sone 1             Egil Nordkvelle, LC Odal
SL sone 2             Geir Erik Olsen, LC Rena
SL sone 3             Per Kristian Bangen, LC Tynset
SL sone 4             Jens Windju, LC Ringsaker
SL sone 5             Ragnar Diseth,  LC Nord-Aurdal
SL sone 6             Torild Ringstad, LC Totn
SL sone 7             Ole Martin Røsrud, LC Eidsvoll  
SL sone 8             Eiliv Kummen, LC Øyer-Tretten
SL sone 9             Grete Melbye Sæter, LC Molde
SL sone 10           Frits Thuv, LC Ålesund/Vegsund
SL sone 11           (har så langt ikke valgt soneleder)                                         

                                                                                             

Revisorer           
Per Torshaug, LC Vang
Asbjørn Nygård, LC Løten

Røde Fjær 2020
Kjell Børresen, LC Vang

Leder Campaign100       
Erstatter for Arve Lund, LC Rena blir funnet etter distriktsmøtet.      

Påtroppende Distriktsguvernør, Johnny Haugseth kunne ved avslutningen av møtet fortelle at neste års Distriktsmøte er planlagt
arrangert på Spidsbergseter Resort, med klubbene i Sone 3 som arrangør. 

(Illustrasjonsbildet er skjermdump av møteledelsen på Teams. Fra venstre Johnny Haugseth, Anne Kathrine Fossum, Åge Walther Larsen, Jan Olav Hagen og Kjell Børresen)